Armageddon; Tanri'nin intikami

3 1/2 yil bitti.
Canavar, Ahir Zamanin Hiristiyanlarini temsil eden 2 Sahidi öldürdü. Hristiyanlar 3/2 gün sonra yükseldiler ve Isa gibi yükselislerini yasadilar.
Vahiy 11,7-12
Artik dünyada hiç Hiristiyan yok

Tanri'nin intikami baslar.

Vahiy 15:6 Yedi belayi tasiyan yedi melek temiz, parlak keten giysiler giymis, gögüslerine altin kusaklar sarinmis olarak tapinaktan çikti. 7 Dört yaratiktan biri yedi melege, sonsuzluklar boyunca yasayan Tanri’nin öfkesiyle dolu yedi altin tas verdi. 8 Tapinak Tanri’nin yüceliginden ve gücünden ötürü dumanla doldu. Yedi melegin yedi belasi sona erinceye dek kimse tapinaga giremedi.

Vahiy 16:1 Sonra tapinaktan yükselen gür bir sesin yedi melege, ‹‹Gidin, Tanri’nin öfkesiyle dolu yedi tasi yeryüzüne bosaltin!›› dedigini isittim. 2 Birinci melek gidip tasini yeryüzüne bosaltti. Canavarin isaretini tasiyip heykeline tapanlarin üzerinde aci veren igrenç yaralar olustu. 3 Ikinci melek tasini denize bosaltti. Deniz ölü kanina benzer kana dönüstü, içindeki bütün canlilar öldü. 4 Üçüncü melek tasini irmaklara, su pinarlarina bosaltti; bunlar da kana dönüstü.

Vahiy 16:8 Dördüncü melek tasini günese bosaltti. Bununla günese insanlari yakma gücü verildi. …………16:10 Besinci melek tasini canavarin tahtina bosaltti. Canavarin egemenligi karanliga gömüldü. Insanlar istiraptan dillerini isirdilar. ……………………16:12 Altinci melek tasini büyük Firat Irmagi’na bosaltti. Gündogusundan gelen krallarin yolu açilsin diye irmagin sulari kurudu.

Vahiy16:13 Bundan sonra ejderhanin agzindan, canavarin agzindan ve sahte peygamberin agzindan kurbagaya benzer üç kötü ruhun çiktigini gördüm. 14 Bunlar dogaüstü belirtiler gerçeklestiren cinlerin ruhlaridir. Her Seye Gücü Yeten Tanri’nin büyük gününde olacak savas için bütün dünyanin krallarini toplamaya gidiyorlar.

Vahiy 16:16 Üç kötü ruh, krallari Ibranice Armagedon denilen yere topladilar.

19. Bölüm bize Armageddon savasini gösteriyor. Isa milletlerle savasiyor.

Vahiy 19:11 Bundan sonra gögün açilmis oldugunu, beyaz bir atin orada durdugunu gördüm. Binicisinin adi Sadik ve Gerçek’tir. Adaletle yargilar, savasir. 12 Gözleri alev alev yanan ates gibidir. Basinda çok sayida taç var. Üzerinde kendisinden baska kimsenin bilmedigi bir ad yazilidir. 13 Kana batirilmis bir kaftan giymisti. Tanri’nin Sözü adiyla anilir. 14 Beyaz, temiz, ince ketene bürünmüs olan gökteki ordular, beyaz atlara binmis O’nu izliyorlardi.
15 Agzindan uluslari vuracak keskin bir kiliç uzaniyor. Onlari demir çomakla güdecek. Her Seye Gücü Yeten Tanri’nin atesli gazabinin sarabini üreten masarayi kendisi çigneyecek. 16 Kaftaninin ve kalçasinin üzerinde su ad yaziliydi: KRALLARIN KRALI VE RABLERIN RABBI 17-18 Bundan sonra güneste duran bir melek gördüm. Gögün ortasinda uçan bütün kuslari yüksek sesle çagirdi: ‹‹Krallarin, komutanlarin, güçlü adamlarin, atlarla binicilerinin, özgür köle, küçük büyük, hepsinin etini yemek için toplanin, Tanri’nin büyük sölenine gelin!›› 19 Sonra canavari, dünya krallarini ve onlarin ordularini, ata binmis Olan’la O’nun ordusuna karsi savasmak üzere toplanmis gördüm. 20 Canavarla onun önünde dogaüstü belirtiler gerçeklestiren sahte peygamber yakalandi. Sahte peygamber, canavarin isaretini alip heykeline tapanlari bu belirtilerle saptirmisti. Her ikisi de kükürtle yanan ates gölüne diri diri atildi.
21 Geriye kalanlar, ata binmis Olan’in agzindan uzanan kiliçla öldürüldü. Bütün kuslar bunlarin etiyle doydu.
Eski Antlasma © The Bible Society in Turkey 2001

Sel’den sonra oldugu gibi dünya da temizlendi. Dünya bos. Hiristiyanlar cennette

Vahiy 19:7 Sevinelim, cosalim! O’nu yüceltelim! Çünkü Kuzu’nun dügünü basliyor, Gelini hazirlandi.

Simdi Seytan onun cezasini alir

Vahiy 16:17 Yedinci melek tasini havaya bosaltti. Tapinaktaki tahttan yükselen gür bir ses, ‹‹Tamam!›› dedi.

Vahiy 20:1 Sonra bir melegin gökten indigini gördüm. Elinde dipsiz derinliklerin anahtari ve büyük bir zincir vardi.
2 Melek ejderhayi -Iblis ya da Seytan denen o eski yilani- yakalayip bin yil için bagladi. 3 Bin yil tamamlanincaya dek uluslari bir daha saptirmasin diye onu dipsiz derinliklere atti, oraya kapayip girisi mühürledi. Bin yil geçtikten sonra kisa bir süre için serbest birakilmasi gerekiyor.